[email protected]


Logo
Bli medlem
Kontakt

Påmelding til Svømmeskolen!

Forfatter: Mathilde Rasmussen

09. januar 2025

Svømmeskole
News article image

Ledige plasser på Svømmeskolen!

Påmelding: http://tryggivann.no/viskurs.aspx?arr=2

Om SvømmeskolenVi har ikke enkeltstående svømmekurs, men en kontinuerlig svømmeskole med månedlige inntak. Det er måndedsfakturering og flytende overgang mellom nivåene. Det er alltid en hovedinstruktør i svømmehallen som har kontroll på at barna er på riktig nivå.

De forskjellige nivåene i svømmeopplæringen går til faste tider, så etter hvert som barna mestrer mer, må en være forberedt på å være litt fleksibel på tidspunkt. Det er en halvtimes forskjell mellom oppstart fra nivå til nivå. Når barnet ditt har oppnådd ønsket nivå går de enten videre til treningsgruppene i svømmeklubben eller dere sender en avslutningsmail. Det er 1mnd oppsigelse på plassen.

Vi følger Norges svømmeforbund sin metodikk og lærer barna kjernefunksjonene dykking, flyting, gli og fremdrift. Vi har fokus på svømmeartene crew og rygg da disse er enklest for barna å lære. Opplæringen skjer i grupper på max 4-5 deltakere pr instruktør.

All påmelding til svømmekursene skjer gjennom www.tryggivann.no. Her finner du oversikt over tilgjengelige tider dere kan melde dere på.

Kursene vi tilbyr kan du finne her: http://tryggivann.no/viskurs.aspx?arr=2

Er du usikker på hvilket nivå som passer? Prøv nivåvelgeren her: https://www.tryggivann.no/nivaavelgeren.aspx

Pris: 499kr i mnd + 250kr i medlemskontingent pr. år

Småbarnssvømming

Hver torsdag er vannet i bassenget på Ytre Arna skole 30 grader. Da har vi småbarnssvøminng for alle barn i alderen 2-5 år. Dette er et foreldre-barn kurs med fokus på at svømmeopplæring skal være gøy, feridghetsutvikling, svømmetekninskutvikling og kognetivutvikling. Her er en forelder/foresatt alltid sammen med barnet i bassenget. Les mer om småbarnsvømming på Nsf sine sider småbarnssvømming.

Påmelding via tryggivann.no

Svømmeopplæring for voksne

Vi arrangerer også kurs for voksne. Crawlkurs for nybegynnere og viderekomne, samt nybegynnersvømmekurs for dem som er utrygg i vann og ikke føler de mestrer svømming fra før. 

Mer info og påmelding tryggivann.no

Kontaktinformasjon

Svømmeskoleansvarlig kontaktperson: Anne Haugland

E-post: [email protected]

Custom image